Екcпертиза

Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання
природного каміння»
Листопад 2017.



Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння» пройшла 23-24 листопада 2017 року за організаційної участі:

–  Державний гемологічний центр України при Міністерстві фінансів України (ДГЦУ),
–  Державне підприємство «Інженерно-виробничий центр «Алкон» НАН України,
–  Інститут геології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка,
–  Будівельно-технологічний факультет Київського національного університету будівництва та архітектури,
–  Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»,
–  Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна,
–  ІЧЕ – Агентство з зовнішньої торгівлі при Посольстві Італії в Україні,
–  Internazionale Marmi e Macchine Carrara S.P.A. (Італія).


  Вступне слово було надано співголовам Конференції – директору Державного гемологічного центру України, доктору філософії у технічних науках Лисенко О.Ю.; директору ДП «ІВЦ «Алкон» НАН України, доктору технічних наук Сідорко В.І.; директору Інституту геології КНУ ім. Т. Шевченка, доктору геологічних наук, професору Михайлову В.А.

  Також учасників Конференції привітали Директор Геологічного музею Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доктор геологічних наук, професор Нестеровський В.А.; заступник директора ДГЦУ, кандидат геологічних наук, член-кореспондент Академії будівництва України Гелета О.Л.; представник ІЧЕ – Агентство з зовнішньої торгівлі при Посольстві Італії в Україні
Гаран Є.





  У роботі Конференції взяли участь науковці, молоді вчені, здобувачі ступеня кандидата наук, аспіранти, магістри і студенти з різних навчальних закладів України та із закордону. Вони представили ряд цікавих та наукоємних робіт за результатами своїх досліджень.

  Слід зазначити доповіді Гулія В.М., док. геол. наук, «Еволюція застосування природного каменю від палеоліту до новітнього часу на території Галичини»; Загожджона П.П., канд. наук, «Деякі приклади каменю в архітектурі і в декорі Вроцлава (Польща) та їх використання в міському геотуризмі»; Шевченка С.В., канд. геол. наук, «Використання фільтру Челсі у гемологічній практиці»; Пегловського В.В., канд. тех. наук, «Особливості обробки твердих каменів»; Пилипенка Д.О. «Препарування скам'янілостей як ключовий етап підвищення їх вартості»; Гелети О.Л., канд. геол. наук, «Визначення основних критеріїв для формування нової класифікації коштовного і декоративного каміння відповідно до світового досвіду»; Сергієнка І.А. «Експериментальна оцінка стійкості до вивітрювання лабрадоритів з родовищ Українського щита»; Бєлєвцева О.Р., канд. геол. наук, «Сучасні перспективи розвитку науково-дослідної лабораторії ДГЦУ»; Ємельянова І.О. «Огляд основних методів діагностики синтетичних CVD діамантів»; Триколенко С.Т., канд. Мистецтвознавства, «Краса природних форм мінералів у ювелірних виробах Андрія Комарова»; Куцевол М.Л., канд. геол. Наук, «Ейлатський камінь і парагенезис мінералів»; Пащенко Є.Ю., канд. економ. наук, «Яшми Чорногорії. Можливості для міжнародної співпраці»; Загнітко В.М., док. геол.-мін. наук, «Декоративні властивості та генезис карбонатних утворень Гірського Криму».

  Змістовну доповідь з екскурсією в Геологічному музеї зробив Нестеровський В.А, док. геол. наук, за темою «Зразки мінералів і гірських порід з родинної колекції Шмідтів в Геологічному музеї КНУ імені Тараса Шевченка».

  Доповідь Загожджона П.П. щодо використаних каменів в архітектурі і декорі Вроцлава була супроводжена не тільки фотоматеріалами, а й натуральними зразками природного каміння, що значно збільшило її презентаційність.

  По закінченню Конференції було відмічено необхідність у подальшому її проведення з метою висвітлення наукових і науково-технічних питань у сфері видобування, обробки, використання і обслуговування коштовного та декоративного каміння.

РІШЕННЯ
Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання природного каміння»
2017


  Нагадуємо, що конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння» буде проводитись і у наступному 2018 році, а тому запрошуємо науковців, фахівців і просто любителів коштовного та декоративного каміння прийняти участь у нашому заході.

  Щодо участі у 2018 році просимо звертатися до технічного організатора конференції – заступника директора ДГЦУ, к.г.н. Гелети Олега Леонтійовича – (044) 492-93-28,

e-mail: olgel@gems.org.ua


Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання
природного каміння»
Листопад 2016.




РІШЕННЯ
Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасні технології та особливості видобутку
2016


Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання
природного каміння»
Листопад 2015.



26 листопада 2015 року Державний гемологічний центр України разом з ІВК «Алкон» НАН України, ННІ «Інститут геології» КНУ імені Т. Шевченка, Київським національним університетом будівництва та архітектури, ТПП України, ІЧЕ – Агентство зовнішньої торгівлі Італії, INTERNAZIONALE MARMI E MACCHINE CARRARA S.P.A. (Італія) провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння».



Вітальне слово взяли директор ІВК «Алкон» НАН України д.т.н. Сидорко В.І., директор ДГЦУ д.ф.т.н. Лисенко О.Ю., директор Геологічного музею КНУ ім. Т. Шевченка, д.г.н., професор Нестеровський В.А.

Слід відмітити, що на теренах України дана конференція є чи не єдиним комплексним науково-практичним заходом, присвяченим дослідженням коштовного та декоративного каміння. І тенденцією сьогодення є те, що тематики наукових робіт від суто геологічного спрямування набули вектору до гемології і товарознавства.


Представники багатьох фахових науково-дослідних закладів зробили свої доповіді, які усі без винятку були інформативними і цікавими присутнім та викликали жваве обговорення. Окремо слід відмітити виступ міжнародного експерта у сфері декоративного каміння Джованні Кунегатті, який вже кілька десятків років є провідним оператором на італо-українському ринку.






По завершенню було прийнято Рішення конференції, яке містить наступне:

- при наступному проведенні конференції виокремити кілька секцій по напрямкам тематик доповідей;

- виступити з пропозицією рекомендувати керівникам гірничо-видобувних підприємств запровадити на кар'єрах «день любителя» у вихідні дні, коли не проводяться вибухові та видобувні роботи, і дати можливість любителям займатись вилученням колекційного матеріалу природного каміння. Це дасть поштовх туристичній галузі та сфері обслуговування в регіонах.



РІШЕННЯ
Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання природного каміння»
2015


Нагадуємо, що конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння» буде проводитись і у наступному 2016 році, а тому запрошуємо науковців, фахівців і просто любителів коштовного та декоративного каміння прийняти участь у нашому заході.

Щодо участі у 2016 році просимо звертатися до технічного організатора конференції – заступника директора ДГЦУ, к.г.н. Гелети Олега Леонтійовича – (044) 492-93-28,

e-mail: olgel@gems.org.ua


ТЕЗИ КОНФЕРЕНЦІЙ



Тези конференції 2017


Тези конференції 2016



СТЕРЕЖИСЬ
ПІДРОБОК!!!



All Rights Reserved. Copyright © 2007-2018 DGCU. Registered trademark of DGCU.