Міністерство фінансів України, ДГЦУ
Київ. Грудень, 2023 року
27 грудня 2023 року
відбулось онлайн-засідання Наукової ради Міністерства фінансів України під керівництвом Міністра фінансів Сергія Марченка щодо розгляду пропозицій ДГЦУ до Тематичного плану науково-дослідних робіт Міністерства фінансів України на 2024 рік.
Теми науково-дослідних робіт були представлені директором ДГЦУ Андрієм Ткаленком та Головою науково-технічної ради ДГЦУ Олегом Гелетою.
Відзначено актуальність власних наукових розробок у контексті гармонізації міжнародної термінології у сфері гемології, що поліпшить інтеграцію до європейської спільноти, забезпечить модернізацію до сучасних стандартів світової гемологічної науки як складової підвищення якості й розширення можливостей гемологічної експертизи та освіти в Україні.
Пропозиції ДГЦУ щодо науково-дослідних робіт після обговорення було схвалено одноголосно Науковою радою Міністерства фінансів України.
Конференція. ДГЦУ. КНУ
Київ. Листопад, 2023 року
24-25 листопада 2023 року
згідно з Меморандумом про співпрацю між ДГЦУ та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка на базі ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка відбулась щорічна міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння».
У конференції взяли участь науковці Державного гемологічного центру України, ННІ «Інститут геології», Національного університету «Києво-Могилянська академія», НТУ «Дніпровська політехніка», ІГН НАНУ, ДП «Алкон» НАНУ, Інституту метеорології НАНУ, аспіранти та фахівці.
Під час конференції було розглянуто низку актуальних питань сучасної гемологічної науки, зокрема доповідь директора ДГЦУ Андрія Ткаленка про участь
у міжнародній Пленарній зустрічі країн-учасниць Кімберлійського процесу в місті Вікторія Фоллз, Республіка Зімбабве,
05–10 листопада 2023 року.
ДГЦУ. Урочисте засідання
Київ. Вересень, 2023 року
07 вересня 2023 року
виповнилось 30 років з дня створення Державного гемологічного центру України. Це велика подія, яку ми чекали з нетерпінням і яку відзначили на розширеному засіданні Науково-технічної ради ДГЦУ.
На урочистому заході, крім співробітників, були присутні начальник Управління державної політики у сфері пробірного контролю та документів суворої звітності Міністерства фінансів України Володимир Король, Голова ЦК профспілки працівників геології, геодезії та картографії України Іван Бакулей; директор Державної установи «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» Микола Назимок та інші гості.
За традицією, на початку засідання зі звітною доповіддю виступив директор ДГЦУ Андрій Ткаленко, який розповів про здобутки і плани розвитку установи, відзначив плідну працю наукових фахівців, незважаючи на обставини воєнного стану. Особливу увагу приділив діяльності ДГЦУ на міжнародному рівні в рамках Кімберлійського процесу щодо міжнародної ізоляції росії. Андрій Миколайович висловив щиру вдячність колективу за віддану співпрацю та побажав миру, нових звершень і процвітання.
З привітальним словом виступив начальник Управління державної політики у сфері пробірного контролю та документів суворої звітності Мінфіну Володимир Король, який відзначив досягнення гемологічного центру та його вагомий внесок у захист інтересів держави, розвиток гемології в Україні, побажав подальших успіхів установі і співробітникам, а також передав слова привітання від директора Фінансово-господарського департаменту – головного бухгалтера Мінфіну Олександра Фіца.
Також з привітальними промовами виступили голова ЦК ППГГТКУ Іван Бакулей та директор Держсховища Микола Назимок.
За плідну роботу та вклад у розвиток нашої установи працівників центру було нагороджено Почесними грамотами та подяками Міністерства фінансів України і Профспілки працівників геології, геодезії та картографії України. Кожен з них отримав визнання за свою роботу та відданість справі гемології.
Нехай цей ювілей буде ще однією сторінкою в багатій історії Державного гемологічного центру України.
Нехай він надихає на подальші досягнення та розвиток гемології в Україні.
ДГЦУ. ТОВ «Алькор-Д»
Київ. Липень, 2023 року
10 липня 2023 року
на запрошення керівництва ТОВ «Алькор-Д» делегація ДГЦУ у складі директора ДГЦУ Андрія Ткаленка, заступника директора Володимира Татарінцева, головного фахівця Лариси Вишневської відвідала підприємство.
Компанія «Алькор-Д» є лідером в Україні у вирощуванні діамантів за технологією HPHT. Ці
діаманти подібні до природних за фізичними властивостями та хімічним складом. Вони атестуються
міжнародними гемологічними організаціями, такими як IGI та GIA.
Делегація ДГЦУ відвідала виробництво синтетичних алмазів, лабораторії підприємства.
У рамках зустрічі з директором ТОВ «Алькор-Д» Дмитром Мальцем, заступником директора з виробництва
ТОВ «Алькор-Д» Максимом Сергою були обговорені шляхи подальшої співпраці в галузі гемологічної
експертизи, наукових досліджень та обміну консалтинговою інформацією.
Міністерство фінансів України, ДГЦУ
Київ. Січень, 2023 року
11 січня 2023 року
наукові фахівці ДГЦУ взяли участь в онлайн-конференції, організованої Міністерством фінансів України, щодо приймання звітів з виконання ДГЦУ у 2022 році наукових досліджень та науково-технічних розробок.
Приймальною комісією під головуванням начальника Управління державної політики у сфері пробірного контролю та документів суворої звітності Мінфіну Володимира Короля проміжні та остаточні звіти ДГЦУ було прийнято без зауважень.
Наукові роботи ДГЦУ отримали позитивні відгуки від провідних спеціалістів галузі: доктора технічних наук, професора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Зуєвської Н.В.; доктора геологічних наук, професора, завідувача відділу літології Інституту геологічних наук НАН України Ковальчука М.С.; доктора геологічних наук, головного наукового співробітника Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України Сьомки В.О.; в.о. проректора з наукової роботи Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидата геологічних наук, доцента Нікитенка І.; завідувача кафедри загальної та структурної геології Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидата геологічних наук, доцента Шевченка С.В.
Результати виконання наукових досліджень та науково-технічних робіт у 2022 році впроваджено у роботу ДГЦУ та профільних установ України: Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»; Львівського національного університету імені Івана Франка; Мінералогічного музею імені Євгена Лазаренка; Союзу ювелірів України та Ювелірної компанії «DC Crystals».
Міністерство фінансів України, ДГЦУ
Київ. Січень, 2023 року
09 січня 2023 року
Державний гемологічний центр України включено до Державного реєстру наукових установ,
яким надається підтримка держави.
Свідотство
Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави – це перелік науково-дослідних,
науково-технічних установ та закладів вищої освіти, діяльність яких має важливе значення для
розвитку науки, економіки і виробництва.
Працюємо на результат!